USA, San Francisco

Dzień 1 – 9 sierpnia 2017 – wylot z Berlina, lądowanie w San Francisco
Król Andalów, Rhoynarów i Pierwszych Ludzi, władca Siedmiu Królestw Westeros… 🙂

 

Dzień 2 – 10 sierpnia 2017 – ulice San Fancisco

 

10 sierpnia 2017 – San Fancisco

 

10 sierpnia 2017 – San Fancisco Exploratorium
Pierwsze centrum nauki na naszej drodze, będzie ich jeszcze kilka. Warto tu się zatrzymać na cały dzień, mnóstwo wystaw i stanowisk eksperymentalnych. Fizyka, optyka, dynamika, robotyka, astronomia… i wiele innych, do wyboru, do koloru.

 

Dzień 3 – 11 sierpnia 2017 – Academy of Science
Na początku naszej wyprawy do USA, której celem było upolowanie całkowitego zaćmienia Słońca, wylądowaliśmy w San Francisco. Trafiliśmy tutaj do California Academy of Sciences, w którym jest Planetarium Morrison’a – obecnie największe w pełni cyfrowe planetarium na świecie. Budowa i wielkość planetarium robi niesamowite wrażenie, sferyczna kopuła jest umieszczona pod, przed i nad widownią. Prezentowane animacje dają złudzenie znajdowania się wewnątrz wyświetlanych scen. Podczas seansu musiałem się mocno trzymać poręczy fotela, bo mój błędnik miał wrażenie, że zaraz spadnę w otchłań Kosmosu 🙂 Oprócz planetarium jest tu, olbrzymie akwarium, las deszczowy i wiele innych wystaw tematycznych.

 

11 sierpnia 2017 – Berkeley
Berkeley, California, USA – siedziba prestiżowego Uniwersytetu Kalifornijskiego. Hmmm… czyżby przyszła szkoła Mateusza 🙂 🙂 🙂

 

11 sierpnia 2017 – Golden Gate Bridge
Czas na pocztówkowe zdjęcie z najbardziej znanym mostem na Zachodnim Wybrzeżu.

 

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close